5 esminės psichologijos knygos
šiandien kviečiu atsisukti į psichologijos tėvų ir motinų veikalus.
Labas,
dažniausiai Lietuvoje knygos, susijusios su psichologija, puikuojasi TOP’uose. Aš labai džiaugiuosi šiuo reiškiniu – reiškias, žmonės gilinasi, nori suprasti save ir kitus. Būtent tokios knygos man padėjo keisti savo gyvenimą į gerą – atradusi vieną ar kitą mane kamuojančią temą terapijoje, išėjusi iš kabineto tuoj pat pasukdavau į knygyną ir ieškodavau knygos, kuri man padėtų daugiau suprasti apie tą temą.
Tą, kas parašyta šiais laikais, manau, rasite nesunkiai – ne kartą esu rekomendavusi ir kalbėjusi apie tas knygas (ir dar kalbėsiu!), o šiandien kviečiu atsisukti į psichologijos tėvų ir motinų veikalus. Dalies jų nerasite knygynuose – tačiau bibliotekose taip. Ir gal mano šis naujienlaiškis paskatins leidyklas šias knygas perleisti, nes tai – esencija, kuri atsispindi šiuolaikiniuose veikaluose. Tačiau psichologijos šaknys – būtent šiose knygose (mano kai kurie dėstytojai ginčydamiesi sakytų, kad psichologijos šaknys užgimė dar anksčiau: indų upanišadose, kinų ar graikų filosofijoje – kažkada neabejotinai persikelsime ir ten:)).
1. Carl Gustav Jung „Du traktatai apie analitinę psichologiją”
Šios knygos dėka aš įstojau į psichologiją. Tai buvo mano pirmas „rimtas” psichologijos veikalas, paimtas į rankas. Labai nustebau, nes supratau viską – kai kas taip atliepė ir įkrito į širdį, kad cituoju šią knygą iki šiol. Jeigu tau įdomu, kaip mes projektuojame į kitus žmones tai, ką turime savyje ir kas yra mūsų šešėlis – ši knyga kaip tik tau.
P.S. Jungo knygų yra nemažai išleista ir išversta, jas galima rasti knygynuose, rekomenduoju atkreipti dėmesį ir į kitas. Jungo asmenybė, mintys – yra labai įdomūs ir įkvepiantys.
Keep reading with a 7-day free trial
Subscribe to Beata Tiškevič to keep reading this post and get 7 days of free access to the full post archives.